Зміст
Тобто саме цей напрям наразі не має великого попиту. А щоб перекваліфікуватися в автоматизатора, потрібно отримати більше hard skills. Це мітинг, який проводять після закінчення спринту. На ньому команда Вакансія Quality Assurance Lead обговорює, що вдалося, а що ні, що варто змінити й кому подякувати. У результаті цього мітингу формується список дій для покращення робочого процесу.
- І коли QA вперше на мітингу, йому складно відразу оцінити всю роботу.
- Найголовніше — це пам’ятати, що успіх будь-якого QA-фахівця складається з постійного навчання та самовдосконалення.
- Перш за все треба зрозуміти чи хочеш ти цим займатися, а вже потім йти на курси і шукати роботу.
- Редакція DOU відновлює рубрику «Кар’єра в IT», де ми детально описуємо специфіку окремих IT-професій.
- Як бачимо, ці два прийоми є важливими і взаємодоповнюючими аспектами забезпечення якості.
- У разі, якщо виявлено велику кількість помилок, план розробки переглядається і виправляються помилки.
QA і QC: їхня роль і відмінності в процесі розробки ПЗ
Література переважно англійською, тому її знання важливе. Аналіз, зворотний зв’язок, обговорення процесу розробки, оцінювання обсягу та складності роботи. Також звітування про попередню роботу та представлення плану на наступний період. Редакція DOU відновлює рубрику «Кар’єра в IT», де ми детально описуємо специфіку окремих IT-професій. Цього разу розповідаємо, чим займається QA Engineer, які зарплати в цій ніші та як проходить типовий робочий день спеціалістів. Quality Assurance Engineer бере участь в усіх етапах циклу розробки програмного забезпечення.
QC (Quality Control) – Контроль якості продукту
Тобто, контроль якості та тестування у цьому стандарті поєднані в одне, але по факту існує саме такий розподіл, що зображений на схемі, наведеній нижче. Quality Assurance — це найширший спектр діяльності. Quality Assurance спрямоване на побудову процесів контролю якості задля забезпечення певного рівня якості. У процесі Quality Assurance може брати участь уся команда, яка працює над проектом. Програмного забезпечення стає дедалі більше, і звісно ж, кожній команді розробки потрібні люди, здатні перевірити його якість. Розробка якісного ПЗ, а також підтримання якості – це головне в життєвому циклі будь-якого продукту.
Що потрібно знати тестувальнику
І QA, як і кожен учасник команди, повинен зі свого боку зазначити, що було складним у його роботі та що варто змінити. «Оскільки в команді зазвичай більше розробників, вони часом забувають про QA і те, що завдання ще потрібно тестувати. Тож можуть набрати завдань відповідно до власного capacity. Тому QA важливо на плануванні простежити, що додають у спринт і чи встигнуть вони все протестувати». Якщо дефект виявлений на етапі реалізації, треба змінювати дизайн (а це потребує узгодження з великою кількістю людей), а також переписувати вимоги. В умовах, коли дуже швидко змінюються уподобання користувача та вимоги до ПЗ — розробку будь-якої програми доцільно робити частинами.
Як стати тестувальником і з чого почати кар’єру QA інженера
Давайте розберемося, що означає QA (Quality Assurance) і навіщо він нам потрібен. QA – це свого роду “страж якості” у світі програмного забезпечення. Якщо ви полюбляєте більш класичні соцмережі, і, наприклад, не можете відірватись від Інстаграму, то це не проблема – адже навіть там можна знайти необхідну інформацію. Уважність до деталей та вміння аналізувати оточення та систему на “надійність” в цілому є невіддільними рисами тестувальника.
Будь-яка організація, яка залучена у процес забезпечення якості, постійно навчається. Найперший крок — це зробити забезпечення якості невід’ємною частиною розробки продукту. Стосовно Blockchain не обов’язково знати Solidity.
🐾 Які soft skills важливі для QA
Quality Control Engineer вже може вносити пропозиції з покращення ПЗ. Наприклад, якщо є відгуки користувачів, або якщо в процесі виконання тестів Quality Control Engineer помічає, що щось могло б працювати краще. Або ще одна ситуація, коли питання не задається, але слова тестування і QA взаимозаменяются і звідси йде плутанина в ролях і відповідальності тих, хто називається QA. Таким чином, табличка і приклади показують, що обидва методи взаємопов’язані, але різні своїми аспектами забезпечення якості. Це процес, який охоплює перевірку, контроль і поліпшення якості на всіх етапах розробки програмного забезпечення.
У цій професії більше чоловіків — 62%, жінок відповідно 38%. Якщо QA Engineer хоче розвиватися в технічному напрямку, то він може перекваліфікуватися у розробники, оскільки QA Engineer часто має справу з програмним кодом. Інколи навіть вміє його читати (не на рівні розробника, але все одно може зрозуміти його). Якщо ж QA Engineer пише автотести — він вже наполовину програміст. На етапі планування складається календарний графік робіт з реалізації функціоналу.
QC фахівці ж прямо працюють із готовим продуктом, перевіряючи його на відповідність вимогам та виявляючи помилки. Обидва підходи сприяють підвищенню довіри користувачів і клієнтів до продукту, а також зниженню ризику виникнення проблем після випуску програмного забезпечення. Проте якщо говорити про пошук, то тут ще потрібне вміння правильно шукати. Існують навіть курси того, як правильно ґуґлити (і це не так просто, як може здаватися). До того ж найбільша кількість інформації та знань доступні англійською, тож це також необхідна навичка, якщо ви бажаєте знаходити актуальну та повну інформацію. Але з формальної точки зору, а саме вона нас, як спеціалістів і цікавить, ці три поняття мають суттєво різні значення.
Бо якщо фахівець з якості не розвивається, це означає, що не розвивається й його продукт. Перш за все треба зрозуміти чи хочеш ти цим займатися, а вже потім йти на курси і шукати роботу. Переважно для QA проводять різноманітні курси, є відео на YouTube і книжки для самонавчання.
При вивченні чого завгодно треба враховувати власний склад розуму! Наприклад, я краще за все засвоюю відео, тому в сучасних умовах я б концентрувався на YouTube, або навіть TikTok. Відмінністю останнього є швидкість та простота – уся інформація є доступною та розбитою на короткі уривки, що спрощує процес засвоєння інформації.
Мета QC полягає в тому, щоб перевірити продукт на відповідність встановленим стандартам якості та вимогам. Неможливо уявити собі успішний розвиток програми без впевненості в її надійності, безпеці та функціональності. Як же ми можемо бути впевнені, що наша програма працює так, як задумано? У цій статті ми збираємося обговорити в чому ж різниця між QA і QC, що це за поняття і як ці два підходи співпрацюють, щоб допомогти нам досягти наших цілей у розробці ПЗ. Automation QA Engineer відповідає за створення, тестування та впровадження автоматизованих рішень для перевірення якості програм.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/